4η Πανελλήνια μέρα σχολικού Αθλητισμού

Για 4η συνεχόμενη χρονιά το Λύκειο μας συμμετείχε στη Πανελλήνια Σχολική Ημέρα με όλους του τους μαθητές και εκπαιδευτικούς και σε δράσεις που είχε προτείνει ο γυμναστής του σχολείου και δέχτηκε ο σύλλογος διδασκόντων.

Έτσι λοιπόν, μετά από συνεννόηση με το ΕΠΑΛ Νευροκοπίου και το Γυμνάσιο Κ. Νευροκοπίου, υποδεχτήκαμε στο κλειστό γυμναστήριο τον Έλληνα πρωταθλητή Κώστα Δουβαλίδη μαζί με τον προπονητή του Μπάμπη Σδρόλα.

Ο Κώστας, ο οποίος συμμετείχε και σε Ολυμπιακούς Αγώνες, μας  μίλησε στους μαθητές για τον Αθλητισμό και τα ιδεώδη του και στη συνέχεια βραβεύτηκε από εκπρόσωπο του Δήμου Κ. Νευροκοπίου για την παρουσία του στο χώρο του Αθλητισμού.

Κατόπιν ακολούθησε αγώνας ποδοσφαίρου μεταξύ των δύο σχολείων και αγώνας χειροσφαίρισης κοριτσιών μεταξύ του ΓΕΛ και του Γυμνασίου Νευροκοπίου.

Σε όλη τη διάρκεια των εκδηλώσεων ο σύλλογος διδασκόντων συμπαραστέκονταν και βοηθούσαν τους μαθητές μας και το γυμναστή  ώστε να πετύχουμε μία παραγωγική και ευχάριστη ημέρα.

Πράγμα που με το τέλος των εκδηλώσεων ήταν κοινή διαπίστωση όλων μας.

Φωτογραφίες και βίντεο της 4ης μέρας Σχολικού Αθλητισμού μπορείτε να δείτε εδώ