Εορτασμός 28ης Οκτώβρη

Με επιτυχία διεξήχθη φέτος η παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου όπου οι μαθητές του σχολείου μας τίμησαν την επέτειο του “Όχι” του 1940.
Το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε από την σημαία στην δοξολογία που τελέστηκε στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου και στη συνέχεια ακολούθησε η κατάθεση στεφάνων στο Ηρώον.
Όπως κάθε χρόνο, εκπρόσωποι πολιτικών κομμάτων, όργανα της τοπικής αυτοδιοίκησης, του στρατού της αστυνομίας και της πυροσβεστικής αλλά και τα σχολεία της περιοχής μας κατέθεσαν το δικό τους στεφάνι σε ανάμνηση της αυτοθυσίας των ηρώων του έπους του 1940.
Ο εορτασμός της επετείου τερματίστηκε με την παρέλαση των μαθητών όλων των σχολείων και του στρατιωτικού σώματος.
Το σχολείο μας απέσπασε θετικά σχόλια χάρη στη συνολική προσπάθεια και την επίδειξη του αναγκαίου σεβασμού από τους μαθητές κατά τη διάρκεια της παρέλασης.

Φωτογραφίες από τις εκδηλώσεις εδώ

Τσιτλακίδου Μιχαέλα μαθήτρια της Β’ Λυκείου