17η Νοέμβρη 2015 – 2016

Σήμερα, Τρίτη 17 Νοέμβρη του 2015, οι μαθητές και οι καθηγητές του ΓΕ.Λ. Κ. Νευροκοπίου τίμησαν τη μνήμη των φοιτητών που αγωνίστηκαν τις ένδοξες μέρες του Πολυτεχνείου (Νοέμβρης?73), σε μία ξεχωριστή εκδήλωση, που έλαβε χώρα στο αμφιθέατρο του Δημαρχείου. Η «ιδιαίτερη» παρουσίαση του θεατρικού έργου, αλλά και η έμψυχη συμμετοχή των μαθητών, που ανταποκρίθηκαν άρτια και άριστα στους ρόλους τους, συγκίνησε, αλλά και ευαισθητοποίησε τους θεατές.

Με την ελπίδα ότι στο μέλλον τα «όνειρα» θα επανέλθουν στις ψυχές των νέων κυρίως ανθρώπων και ότι ο καθημερινός «αγώνας» τους τελικά θα δικαιώνεται?οι δημιουργοί της γιορτής ευχαριστούν όλους εκείνους τους μαθητές που με τη θετική τους διάθεση συνέβαλαν, είτε άμεσα είτε έμμεσα, σε αυτό το όμορφο αποτέλεσμα.

Ο σελιδοδείκτης της γιορτής, εδώ

Το βίντεο της γιορτής:

Κατερίνα Βλασιάδου Π.Ε 02